Neşter Nasıl Yapılır?

 

Neşter nasıl yapılmıştır? Bugün beş değerler keskinliğine diyecek yok.

Yağlı boyalar, Esad fırça darbelerine hazır ingiliz polis başlıkları. Bunları yapmak gerçekten zor iş ve bu dalgaların bu dağcılık aletleri hakkında size anlatacaklarımız gerçekten heyecan verici. Ama önce kısa bıçağı jilet kadar keskindir. Deriyi ve altında yattığını zorlanmadan kesebilmek için tasarlanmıştır. Bu ameliyat bıçağı basit bir alet gibi görünebilir ama onu kullanmak için yıllar süren zorlu bir eğitim ve hiç titremeyen yetenekli eller gerekir. 

Beş hesapları paslanmaz çelikten üretilir. Olacaklarsa ya karbon çelik ya da paslanmaz çelikten yapılır gösterilir ve sadece tek kullanımıdır. Çelik bıçak olağanüstü inceler. Kalınlığı sıfır nokta dört milimetreden azdır. Beşler fabrikasına şerit makaralar halinde ulaşır, ilk makine şeritleri bir prese yönlendirir.

Press içindeki kalıp taslak denilen ham bıçakları şekillendirir. Bıçaklar boyuna ve kalınlığına göre sınıflara ayrılır. Ancak hepsinin safa bağlantısı için ortasında bir boşluk bulunur. Taslağı esnetmeye kattığınızda tamamen bükülür de şeklini kaybeder. Bu yüzden bir sonraki adım çeliği sertleştirmek tir. Taslaklar yaklaşık otuz saniye fırınını ısı metalin moleküler yapısını değiştirerek onu sertleştirir.

Yayınlandıktan sonra stampa aleti, bıçakları birbirinden ayırır, ayrılan taslaklar kanca da toplanır.

Şimdi de bir işçi her bir desteği metal bir halkaya geçirerek onları bir arada tutar ve taslakları, yüzeyi, cilası için diğer bölümlere gönderir. bu işlemle metalin fırladığını, kaybettiği parlaklık yeni kazandırılacaktır.

Cilalama nın ardından çalışanlar gözleriyle her bir taslağı inceleyerek depolu olanları ayırdım.

Taslaklar halkadan metal bir çubuğa artırılır. Ölçüm aletinin yardımıyla bıçaklar doğru sayıda gruplara paylaştırılır.

Bu işlemin ardından çubuklar bileme makinesine aktarılır. Her bir taslak mıknatısı yardımıyla alınır ve makineye yerleştirilir. Makinedeki tutucu taslağı elmas devreleri ile kaplı tekerleğe yaklaştırır. Güçlü zımpara taşı yumuşak bir şekilde çeliği aşındırır. Tekerlek, taslağın kesim açısını belirginleştirmek ve keskinleştirir ek bıçağı dönüştürür bilemeden çıkamayacaklar, birbirlerine yapışır. Türkiye makineye yükle rken, kullanılan mıknatıs uçakları manyetizma etmiştir. Bu etkiden kurtulmak için maliyeti ise kaldırma makinesi kullanılır. Bıçak kümelerinin arkasında elektro mıknatıs gezdirilir.

Ultrasonik temizleme tanıklarından geçtikten sonra, bıçaklar son kontrol alınır.

Çalışanlar parmaklarını korumak ve bıçakları temiz tutmak için lastik eldiven takar. Keskin kenarlar dikkatle gözden geçirilir. Mükemmel olmayan bıçaklar hemen ayıklanır.

Her bir bıçak ayrı ayrı iki farklı kontrolden geçer.

Paketleme Departmanı nda ilk makine her bir bıçağı içinde anti bas bulunan kahverengi kâğıt lakaplar

Sonraki makine her bir bıçağı folie olarak paketler. Ardından paketleri bağlantı noktasından keser.

Her bir paketin üzerinde bıçağın model numarası ve takip olduğu yer alır.

Bıçaklar paketleme makinesinden çıkarken, son kez bir görevli tarafından kalite kontrolden geçirilir. Ardından bıçaklar sayılır ve kurtulanır. Haliyle ameliyat neşter lerinin steril olması çok önemlidir. Dolayısıyla kutular yaklaşık altı saat boyunca kobalt radyasyon odasında muhafaza edilerek, içindeki bıçakların üzerinde yer alan her türlü kirden arındırır. 

Kutular odadan çıktığında hastaneye gönderilmeye hazırdır. Ameliyathanede bıçağın sapının süngü denilen bölümüne kaydırılarak geçirilmesi saniyelik bir işlemdir.

Uçaklar gibi neşter hesapları da farklı farklı boyut ve şekle sahiptir. Cerrahlar dinler lerini arttıracak, ellerine en iyi oturan ve ameliyat için en uygun sapları seçerler.

 

 

Share

Bu Makaleleri de Sevebilirsiniz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Laminat parke fiyatları
1 yıl önce

Teşekkürler

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x